2014 m. lapkričio 26 d., trečiadienis

Pianinas: Įžanga

O viskas prasidėjo nuo to, kad iš gerų žmonių gavome dovanų pianiną. Su viltimi, kad vaikai bus linkę į muziką - į tą tikrają, iš didžiosios M, o ne į garsų kratinį, kurį dabar dažnai įprasta vadinti tuo pačiu vardu, kas, žinoma, yra mano asmeninė nuomonė. Tai va su ta viltimi klausinėjausi dovanojamo, ir laimingo atsitiktinumo dėka (kita vertus, kaip pasakė legendinis kung-fu meistras Ugvėjus iš "Kung-fu  Panda", nebūna atsitiktinumų) namie stovi naujas instrumentas.

Pianinas rusiškas, pavadintas "Raudonuoju spaliu". Nesu muzikos specialistas (kaip ir kitų dalykų, deja...), tačiau labai jaučiu, kad pianinas nedera. Nieko nuostabaus - jei su juo daug metų negrota, jis nederintas - dėl oro sąlygų keitimosi stygos išsiderina. Reikia suderinti. Ir kaip kaskart tokiais atvejais kyla dilema: ar kviestis derintoją, kuris paims pinigus ir suderins; ar bandyti pačiam. Galvoju, visgi ne kairės abi rankos, ir klausyt kažkiek sugebu, tai gal. Juo labiau, kad yra tekę dalyvaut (1 kartą) tai darant - sakykim, pabūti pameistriu :) Nuspręsta - bandau.
Tačiau pradėjus gilintis ir skaityti informaciją, kurios, deja, lietuviškai neradau, supratau, jog stygų sutampymas - geriausiu atveju pusė darbo. Sunkiausias, daugiausiai kantrybės, laiko, nervų, kruopštumo ir mokėjimo naudotis įrankiais reikalaujantis darbas - mechanikos suderinimas, nes būtent nuo jos priklauso, kaip klavišai reaguos į paspaudimą, kokį stygos skleis garsą ir kaip patogu bus groti pianinu. Todėl nutariau paeiliui aprašyti tai, ką darysiu - gal dar kam bus naudos.
Perspėju - jeigu nesate pasiruošę rizikai - geriau nepradėkite tokių remontų, nes rezultatai gali būti skaudūs, o aš, žinoma, neatsakau už žalą, kurią Jūs galite padaryti savo instrumentams prisiskaitę mano mėgėjiškų rašliavų.
Kadangi nežinau lietuviškų terminų, apibūdinančių tam tikras detales specifiniais pavadinimais, naudosiu mano nuomone tinkamiausius, bet pasistengsiu šalia pateikti ir rusiškus arba angliškus tų detalių pavadinimus.
Prieš pradedant kažką daryti noriu pabrėžti, kad nesu šios srities specialistas, todėl čia esanti informacija gali būti netiksli. Prieš bet ką darydami pasitikslinkite kituose šaltiniuose arba pasiklauskite specialistų. Neatsakau už žalą, kurią galite padaryti savo instrumentui - visa tai, kas čia aprašoma, aš darau pažintiniais tikslais bei savo malonumui. Žinoma, jeigu turite pastabų ar papildymų - susisiekite, būsiu dėkingas. Gerų darbų :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą