2014 m. lapkričio 26 d., trečiadienis

Mano naujas programatorius

Pagaliau pribrendau pasižvalgyti po mikrokontrolerių pasaulį. Niekada nebuvau analoginės elektronikos specialistas, ir schemos projektavimas man visada buvo kosmosas, ne daugiau. Taigi, atradau labai lengvą išeitį iš padėties - programuoti šiek tiek moku, vieną kitą tranzistorių ar relę prijungti irgi mokėsiu.
Tačiau norint programuoti mikrokontrolerį (atsiprašau, kad nevadinu mikrovaldikliu - man kažkaip lengviau taip :) ), reikia programatoriaus. O programatoriui reikia dėžutės, kad detalės nebūtų palaidos. Teko įdėti šiek tiek pastangų, kol įkalbėjau sūnų atiduoti man savo žaislą - ir štai, veikiantis, mano pirmasis programatorius!Programatoriaus schemą radau elektronika.lt portale - labai viskas paprasta, viena MAX 232 mikroschema ir kelios detalės. Jungiamas prie COM porto, programuojama PonyProg programa. Programuojami bus AVR šeimos mikrokontroleriai, mano atveju pirmasis mano čiupinėtas - ATTiny2313. Jame telpa 2kb atminties, o pradžiai tiek man per akis.Papildymas
Bandant mikrovaldiklį prijungti prie mobilaus telefono susidūriau su problema: norėjau per kompiuterio COM portą stebėti siunčiamus iš mikrovaldiklio į telefoną duomenis, tačiau tam turėjau kiekvieną kartą atjunginėti programatorių, tada paleisti terminalo programą, tada pažiūrėti duomenis, tada atjungti terminalą, tada perjungti programatorių... Žodžiu, daug žaidimo. Ir tada nusprendžiau pasidaryti programatorių per LPT, kuris yra baisiai nesudėtingas. Iš tikro net nežinau, kodėl pirma nedariau jo.
Tokio programatoriaus schema čia. Rezistorių nominalai - 330 omų, galima šiek tiek daugiau. Jo naudojimas beveik nesiskiria nuo jungiamo prie COM prievado, tik PonyProg nustatymuose reikia iš serial pakeisti į parallel AVRISP I/O ir nuimti visas varneles lentelės apačioje (Setup->Interface Setup...)
Tiesa, skirtumas dar toks, kad šis programatorius pats neužmaitins mikrovaldiklio, jis tik siųs programavimo signalus. Tačiau jei mikrovaldiklis yra įlituotas schemoje, tai visiškai neturi įtakos.

Nuorodos, kurios man padėjo:
http://www.elektronika.lt/schemos/mikrovaldikliai/21/avr-mikrokontroleriu-programatorius/
http://www.xoom.lt/2010/01/07/usb-avr-isp-programatorius-stk500v2/
http://www.qubbeks.puslapiai.lt/articles.php?article_id=27
http://circuit.lt/?section=sch&page=avr.isp.lpt
http://www.elektronika.lt/schemos/mikrovaldikliai/5802/avr-bandymu-plokste-pradedantiesiems/
http://www.elektronika.lt/schemos/mikrovaldikliai/4537/pirmi-zingsniai-atmel-avr-pradedantiesiems/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą